2014. augusztus 30., szombat

Hivatkozás

Többször megtörtént, mindkét blogom esetében, hogy általam írt és kikutatott adatokat, képeket úgy használtak fel újra, hogy nem közölték a forrást - magyarul: ellopták az én szellemi tulajdonomat. Megtörtént ez a Gábor Miklós-blog történetében profi színházi honlappal is, akiknek írtam, hogy legyenek kedvesek hivatkozni a blogomra, mint forrásra, de még csak válaszra sem méltattak...

Hogy is van ez?
Egy blog persze nem doktori disszertáció, de mégiscsak szellemi tulajdona annak, aki írja. Természetesen én magam is többnyire veszem valahonnét az adatokat, képeket, hiszen, ha csak nem verset vagy más szépprózát ír az ember, valahonnét, és ez többnyire sok és különböző forrást jelent, muszáj tájékozódnia, anyagot gyűjtenie.  Ez az anyaggyűjtés az esetek nagy részében sokkal nagyobb munka és sokkal több időt vesz igénybe, mint egy posztnak a megírása. Számtalan esetben egy-egy adat vagy kép kedvéért el is kellett utaznom erre-arra, mert ami érdekelt, azt csak a helyszíneken tudtam kikutatni. Ha Gábor Miklósnál maradunk, akkor az ő nyomában elmentem több napra Székesfehérvárra, Balassagyarmatra, Győrbe, többször szülővárosába, Zalaegerszegre, és természetesen Budapestre, ahol jócskán kutatgattam a Szabó Ervin és a Széchenyi Könyvtárban. És még mindig kell folytatnom látogatásaimat ezekbe a nagy könyvtárakba, bőven van még csak ott átnézhető anyag, amit még könyvtárközi kölcsönzéssel sem lehet megkérni. Természetesen aminek lehetett, annak a kanizsai könyvtárban néztem és nézek utána, de az is sok idő és munka.



Ezek után az ember a begyűjtött anyagokat csoportosítja, értelmezi, átgondolja, és rövidebb-hosszabb írásokat alkot belőlük, amiket nyilvánosságra hoz a blogjában. És akkor időnként azt tapasztalja, hogy kutatásának, munkájának eredményét simán ellopják.

Tévedés ne essék, annak én nagyon örülök, ha olvassák a blogjaimat, különösen, ha szakmai szervezet vagy honlap teszi ezt. Voltaképpen az is rang, ha az embertől így ellopnak valamit, de az a fair, ha ők is közlik, hogy ezt az adatot, leírást vagy képet hol találták, azaz a blogom linkjét vagy nevét.

GM: Tollal c. könyvéből Féner Tamás fotója
Ezt a gyakorlatot szinte most tapasztaltam először egy blogger-kollégától. "Ritkán látható történelem" címmel rengeteg érdekes dologgal foglalkozik a legkülönfélébb területekről. Pár nappal ezelőtt feltett posztja Gábor Miklós Hamlet-alakításáról szól. Nem túl mélyen, csak az esemény szintjén, de ezt nem elmarasztalásképpen mondom, hiszen az ő blogjának más a célja - inkább örülök, hogy bevette ezt is nagyon érdekes témái közé. De a lényeg, amiért ezt az egész szösszenetet megírtam, az, hogy posztja végén ott vannak az általa felhasznált források linkjei, így az én blogomé is. Annak külön is nagyon örülök, hogy odalinkelte a YouTube-on található Hamlet-videót és buzdítja a látogatóját, hogy a téma kapcsán olvassa el Gábor Miklós: Tollal című könyvét.

Így kell ezt csinálni!!

Bár a szövegbe belinkeltem blogja főoldalát és a Hamlet-posztot is, itt is megteszem újra:

http://ritkanlathatotortenelem.blog.hu/

http://ritkanlathatotortenelem.blog.hu/2014/08/24/hamlet_gabor_miklos


2014. augusztus 17., vasárnap

Tartalomjegyzék a kronológiához

Ma újat nem mutatok, viszont készítek egy tartalomjegyzéket a sokrészes kronológiához. Igaz, a blog felületének jobb oldalán található tárgyszavak segítségével visszakereshetők a bármilyen témával kapcsolatban írt régebbi bejegyzések. De úgy tapasztaltam, hogy különösen hosszabb sorozatok esetében, amikor nem is mindig egymás után tettem közzé a friss részeket, hanem közben foglalkoztam más témákkal is, a tárgyszavak, vagy ahogy a rendszer nevezi, "címkék" segítsége mellett is nagyon praktikus egy ilyen összefoglaló tartalomjegyzék.

Pályája egyik következménye, hogy szülővárosában már utcája is van :)

Egy kicsit magamnak is csinálom, saját további munkám megkönnyítésére. Innét könnyebben tudom ellenőrizni, milyen témákkal, alakításokkal foglalkoztam már és melyekkel nem. Bár a blog már negyedik évébe lépett, mégis rettentően kevés szerepére került sor eddig, pedig legalább hetente írom. Úgyhogy sokáig kell élnem, hogy amennyire képes vagyok rá, teljes pályafutását fel tudjam dolgozni :)
Ez persze azért is van, mert nem kizárólag a szerepeiről írok, hanem más vonatkozásokról is; az egyes szerepek közül pedig egy-egy fontos előadással vagy filmmel kiemelten sokat foglalkoztam. Ezek közül az egyik természetesen a Hamlet, a másik pedig a Rettenetes szülők két változata. Ez utóbbi darab esetében abban a megtiszteltetésben lehetett részem nekem is és az olvasóknak is, hogy a filmváltozat rendezője írta meg a forgatással és bemutatással kapcsolatos emlékeit...

Akkor kezdem:

1. rész: 1940-1946

2. rész: 1947-1950

3. rész: 1951-1954

4. rész: 1954-1957

5. rész: 1958-1961

6. rész: 1962-1965

7.rész: 1966-1968

8. rész: 1969-1974

9. rész: 1974-1978

10. rész: 1978-1988

11. rész: 1989-1998


De, hogy élmény is legyen ebben az inkább adminisztratív bejegyzésben, ide másolom Gábor Miklós egyik különleges televíziós szerepének hozzáférését. Egyszer régen ugyan már ajánlottam a Sarkadi Imre drámatöredékéből készült feldolgozást, de nem fog megártani, újra ezt teszem :)

2014. augusztus 9., szombat

Gábor Miklós kronológia 1989-1998

Eljutottunk Gábor Miklós életének és pályájának utolsó évtizedéhez.

Film Színház Muzsika 1996. 1.
 

1989


1989. szeptember 27. Nemzeti Színház  RENDEZÉS
Az arckép
Írta: Slawomir Mrozek. Rend.: GM
Főszereplők: Haumann Péter, Vass Éva, Andorai Péter, Sára Bernadett, Götz Anna

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺

1990


1990. január 6. Játékszín
Az interjú
Írta: Eörsy István. Rend.: Babarczy László
Főszereplők: GM, Koltai Róbert, Törőcsik Mari, Básti Juli, Egri Kati
Szerepneve: Lukács György

Olvasnivaló a blogban:

Gábor Miklós mint Lukács György
Hogyan születik a figura?
Lukács György, harmadszor

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺


1990. december 6. Várszínház  RENDEZÉS IS
Sosem lehet tudni
Írta: G. B. Shaw. Rend.: GM
Főszereplők: Vass Éva, Cseke Péter, Kováts Adél, Molnár Zsuzsa, Reviczky Gábor, Agárdi Gábor
Szerepneve: Crampton

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺


1991


1991. február 8. Vígszínház
A Bernhardi-ügy
Írta: Artur Schnitzler. Rend.: Babarczy László
Főszereplők: GM, Hegedűs D. Géza, Mádi Szabó Gábor, Harkányi Endre, Balázs Péter, Lukács Sándor
Szerepneve: Dr. Bernhardi

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺

1991. október 7. Független Színpad
Dybuk
Írta: Shalom An-ski. Rend.: Ruszt József
Főszereplők: Juhász Károly, Olasz Ági, Kalocsay Miklós, Kaszás Géza, Bagó Bertalan, Vass Éva, GM
Szerepneve: Reb Aszriel, a miropoli csodarabbi

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺


1992


1992. január 15. Független Színpad  RENDEZÉS
Oidipusz király
Írta: Szophoklész. Rend.: GM
Főszereplők: Kaszás Géza, Vass Éva, Németh Gábor, Kocsó Gábor, Bagó Bertalan

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺

1992. november 9. Budapesti Kamaraszínház
Troilus és Cressida
Írta: Shakespeare. Rend.: Ruszt József
Főszereplők: Tyll Attila, Rátóti Zoltán, Nemcsák Károly, GM, Bagó Bertalan, Avar István, Derzsi János, Kerekes Viktória
Szerepneve: Pandarus

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺


1993


1993. április 23. Játékszín
A feketeleves
Írta: Jean Claude Brisville. Rend.: Balázsovits Lajos
Főszereplők: GM, Haumann Péter, Németh Gábor
Szerepneve: Talleyrand

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺

1993. december 10. Játékszín
A macska és a kanári
Írta: John Willard. Rend.: Balázsovits Lajos
Főszereplők: Tanay Bella, GM, Bagó Bertalan, Töreky Zsuzsa, Medveczky Ilona, Rátóti Zoltán, Nemcsák Károly, Nádasi Myrtill, Gera Zoltán
Szerepneve: Roger Crosby

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺


1995


1995. január 7. Budapesti Kamaraszínház  RENDEZÉS
Bunbury
Írta: Oscar Wilde. Rend.: GM
Főszereplők: Kerekes József, Rátóti Zoltán, Vass Éva, Rudolf Teréz, Németh Mónika, Tímár Éva

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺


1996


1996. január 13. Budapesti Kamaraszínház  RENDEZÉS
Osztrigás Mici
Írta: G. Feydeau. Rend.: GM
Főszereplők: Újváry Zoltán, Vass Éva, Kránitz Lajos, Kerekes Éva, Rudolf Teréz

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺


A következő kis "klip" részlet a Felvidéki Judit által rendezett portréfilmből. Bár benne Gábor Miklós köszöni meg a tapsokat, itt a kronológia végén talán jelképezheti a blog minden olvasójának köszönetét és tiszteletét a nagy művész iránt - az enyémmel együtt:





Egyúttal lehet csatlakozni a facebook-os emlékoldalhoz, ami ennek a videónak is a forrása.

Végül egy kis utószó a teljes sorozathoz:

Azt gondolom, hogy ez a kronológia még további csiszolásra szorul. Egyrészt nem vagyok benne teljesen biztos, hogy színházi munkái közül is mindenre ráakadtam - gondolok itt elsősorban a legkoraibb és a legkésőibb időkre. Aztán pótolgatni kell a hiányzó adatokat - ezek elsősorban dátumok, különösen a televíziós filmek első műsorra tűzésének napja hiányzik sok helyen, de akad más is. Később még be kellene illeszteni a rádiós alakítások közül az olyan fontosakat, mint például A makrancos hölgy, A félkegyelmű, a Feltámadás és még sok más rádiójáték volt, amelyekben nagy színházi alakításaihoz mérhetőt nyújtott. Hiányoznak még hanglemezei, megjelent könyvei és különböző folyóiratokban, antológiákban napvilágot látott egyéb írásai; kiállításai mint képzőművészé és még biztos sok minden más is eszembe fog jutni.
Úgyhogy felső határ a csillagos ég!!!

2014. augusztus 2., szombat

Gábor Miklós kronológia 1978-1988

Film Színház Muzsika 1982. 52.
1978 őszén az egész magyar színházi élet nagy változáson esett át. "Pártunk és kormányunk" mintegy felrobbantotta a három legkarizmatikusabb vidéki színház társulatát (Kaposvár, Kecskemét, Szolnok), a vezető színészeket és rendezőket Budapestre, különböző színházakhoz szerződtette. Gábor Miklós így került fel újra a fővárosba, Ruszt Józseffel együtt.
Én magamban innét számolom pályájának utolsó korszakát, bár ez az időszak is több részre oszlik és több színházhoz köthető.

Szokás szerint a kronológiában színházi szerepeit és rendezéseit a premier napjához, televíziós és mozifilmjeit a sugárzás, illetve a bemutatás napjához - amennyiben tudom pontosan, de ha nem, igyekszem valamennyire betájolni.
Érdekes módon, itt, időben a legközelebbi korszakában látható a kronológiában a legtöbb a fehér folt - igaz, annyira nem jelentős hiányok, de azért látszik alaplapunk, a Film Színház Muzsika megszűnése miatti hiányérzet...

Akkor folytassuk 1978 őszétől:


1978


1978 ősz  TELEVÍZIÓ
Lear király
Írta: Shakespeare. Rend.: Vámos László
Főszereplők: Bessenyei Ferenc, Szabó Gyula, Cserhalmi György, Velez Olivia, Meszléri Judit, Hámori Ildikó
Szerepneve: Bolond
Az 1977-es szegedi előadás nyomán készült televíziós változat 

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺

1978. november 24. Várszínház
Doktor Faustus
Írta: Chrisopher Marlowe. Rend.: Ruszt József
Főszereplők: GM, Trokán Péter, Zala Márk, Kézdy György, Farády István, Sára Bernadett
Szerepneve: Doktor Faustus

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺

1979

1979. november 10. Várszínház  RENDEZÉS
Negyedik Henrik király
Írta: Füst Milán. Rend.: GM
Főszereplők: Andorai Péter, Vass Éva, Farády István, Trokán Péter, Kézdy György, Sára Bernadett

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺

                                   1980

1980. augusztus 21.  FILM
Ki beszél itt szerelemről?
Rend.: Bacsó Péter
Főszereplők: Tarján Györgyi, Gálffi László, Csapó Gábor, GM
Szerepneve: az Országgyűlés elnöke

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺

1980. október 16.  FILM
Circus Maximus
Rend.: Radványi Géza
Főszereplők: Margitay Ági, Máté Gábor, Reviczky Gábor, Páger Antal, Antal Imre
Szerepneve: Civil 

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺

1980. november 14. Várszínház
A vihar
Írta: Shakespeare. Rend. Vámos László
Főszereplők: GM, Kútvölgyi Erzsébet, Kalocsay Miklós, Hetényi Pál, Farády István
Szerepneve: Prospero

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺

1981

1981 tavasz  TELEVÍZIÓ
Közjáték Vichyben
Írta: Arthur Miller. Rend.: Hajdufy Miklós
Főszereplők: Kern András, Koltai János, Velenczey István, Garas Dezső, Szilágyi István, GM, Harkányi Endre, Kozák András
Szerepneve: von Berg

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 

1981. május 29. Várszínház
A tribádok éjszakája
Írta: Per Enquist. Rend.: Ruszt József
Főszereplők: GM, Vass Éva, Sára Bernadett, Fülöp Zsigmond
Szerepneve: August Strindberg


Vass Évával: A tribádok éjszakája

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺


1981. augusztus 8. Szegedi Szabadtéri Játékok
Tell Vilmos
Írta: Friedrich Schiller. Rend.: Ruszt József
Főszereplők: Trokán Péter, Balázsovits Lajos, GM, Balkay Géza, Almási Éva, Tóth Éva, Vass Éva
Szerepneve: Werner von Attinghausen

Olvasnivaló a blogban:

Gábor Miklós szabadtéren 9. - 2 részben

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺


1982

1982. március 26. Várszínház
A két árva
Írta: Adolphe d'Ennery, Eugene Cormon. Rend.: Vámos László
Főszereplők: Kubik Anna, Peremartoni Krisztina, GM, Vass Éva, Kalocsay Miklós, Psota Irén
Szerepneve: de Linieres gróf

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺


1982 tavasz  TELEVÍZIÓ
Haláltánc
Írta: A. Strindberg. Rend.: Gaál István
Szereplők: GM, Galambos Erzsi, Bács Ferenc, Tóth Enikő, Pásztor Erzsi
Szerepneve: Edgar
(A forgatás 1980-ban zajlott) 

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺

1982. november 26. Nemzeti Színház  RENDEZÉS is
Olympia
Írta: Molnár Ferenc. Rend.: GM
Főszereplők: Vass Éva, Tóth Éva, GM, Csernus Mariann, Oszter Sándor
Szerepneve: Plata-Ettingen herceg, tábornok

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺


1982. ősz  TELEVÍZIÓ
Rettenetes szülők
Írta: Jean Cocteau. Rend.: Felvidéki Judit
Szereplők: Vass Éva, GM, Berek Kati, Tihanyi Péter, Fehér Anna
Szerepneve: Georges

Olvasnivalók a blogban:

Alap-információk a televíziós változatról, stáblista
Három országos napilap a filmről
A három napilap kritikusainak véleménye a szereplőkről
Ahogyan én láttam - próbálkozás saját véleményem megfogalmazására
Ez a poszt már az ő saját visszaemlékezés-sorozatát készítette elő
 
FELVIDÉKI Judit:  Visszaemlékezésem a Rettenetes szülők forgatására     
Előkészületek, színészválasztásának indokai
A televíziós filmek készítésének akkori mechanizmusa - Első érdemi találkozás Gábor Miklóssal és Vass Évával
Az első próbák
A forgatás folyamata - A filmkészítés korabeli technikája - Gábor Miklós a forgatáson - Búcsú a későbbi együttműködés lehetőségével
Forgatás után - Az első közös megtekintés, konfliktusokkal - A film adásba kerülése és hatása - Díjeső a Veszprémi Televíziós Fesztiválon
 
 

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺

1983


1983. október 11. Zalaegerszeg, Hevesi Sándor Színház
Az ember tragédiája
Írta: Madách Imre. Rend.: Ruszt József
Főszereplők: GM, Szalma Tamás, Nemcsák Károly, Rácz Tibor, Fekete Gizi, Képessy József, Egervári Klára
Szerepneve: Lucifer

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺


1984

1984. február 20. Nemzeti Színház
Nem félünk a farkastól
Írta: Edward Albee. Rend.: Mrsán János
Szereplők: Vass Éva, GM, Sára Bernadett, Trokán Péter
Szerepneve: George

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺

1984. április 6. TELEVÍZIÓ
A rágalom iskolája
Írta: Sheridan. Rend.: Lengyel György
Főszereplők: GM, Egri Márta, Csomós Mari, Balázsovits Lajos, Sulyok Mária
Szerepneve: Sir Peter Teazle

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺


1984. április 11.  TELEVÍZIÓ, RENDEZÉS
Tasso
Írta: J. W. Goethe. Rend.: GM és Felvidéki Judit
Főszereplők: Jordán Tamás, Venczel Vera, Vass Éva, Bálint András

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺

1985


1985. január 11. Nemzeti Színház  RENDEZÉS
Tanner John házassága
Írta: G. B. Shaw. Rend.: GM
Főszereplők: Hirtling István, Kubik Anna, Farády István, Sára Bernadett, Kalocsay Miklós, Trokán Péter, Raksányi Gellért

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺

1985. szeptember 28. Nemzeti Színház
Tizenkét dühös ember
Írta: Reginald Rose. Rend.: Békés András
Főszereplők: Raksányi Gellért, Sinkovits Imre, Oszter Sándor, Harsányi Gábor, Agárdi Gábor
Szerepneve: 8. esküdt

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺

1985. december 6. Pesti Színház
Megtört szívek háza
Írta: G. B. Shaw. Rend.: Horvai István
Főszereplők: Halász Judit, Pap Vera, Szegedi Erika, Tábori Nóra, Balázs Péter, Bárdy György, GM
Szerepneve: Shotover kapitány

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺

1985. december 19.  TELEVÍZIÓ
Villanyvonat
Írta: Vámos Miklós. Rend.: Gát György
Főszereplők: Rudolf Péter, GM, Vass Éva, Götz Anna
Szerepnevei: Apa, Nagybácsi 

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺

1986


1986. március 20. Nemzeti Színház
A velencei kalmár
Írta: Shakespeare. Rend.: Sík Ferenc
Főszereplők: GM, Rubold Ödön, Funtek Frigyes, Kalocsay Miklós, Mácsai Pál, Kubik Anna
Szerepneve: Shylock

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺


1986. július 25.
Holtak hallgatása - Rekviem egy hadseregért
Írta: Nemeskürty István, Örkény István. Rend.: Hajdufy Miklós
Főszereplők: Dózsa László, GM, Helyey László, Mensáros László, Mádi Szabó Gábor
Szerepneve: Jány Gusztáv
(Pódiumműsor-szerű televíziós film)

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺



1987

1987. szeptember 21. Nemzeti Színház
Az ember tragédiája
Írta: Madách Imre
Díszelőadáson a Falanszter-jelenetben Platont játszotta, úgy tűnik, egyetlen alkalommal

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺


1987. november 4. Várszínház  RENDEZÉS IS
Tasso
Írta: J. W. Goethe. Rend.: GM
Főszereplők: GM, Venczel Vera, Vass Éva, Hirtling István, Trokán Péter
Szerepneve: II. Alfonz, Ferrara hercege

📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺 📺


És már csak egy évtizedünk maradt Gábor Miklós életéből és pályájából...